Dlaczego lakier hybrydowy nie trzyma się na paznokciach?

Lakier hybrydowy potrafi sprawiać problemy. Nie zawsze problem leży właśnie w nim. Trzeba nauczyć się korzystania z tego produktu w różnych warunkach i zależnościach. Nie wystarczy po prostu utwardzić produktu pod lampą i tyle. W różnych warunkach trzeba będzie zrobić to inaczej.

Nakładanie za grubych warstw lakieru

Lakier hybrydowy zawsze należy nakładać cienkimi warstwami. Dzięki temu każda z nich ma szansę dobrze utwardzić się pod lampą. Jeśli nałożysz grubą warstwę lakieru, może się on nie utwardzić i odchodzić z paznokci płatami. Po odkręceniu butelki z lakierem wytrzyj nadmiar lakieru o szyjkę butelki i dopiero przystąp do malowania paznokci. Jeden pędzelek spokojnie starczy Ci na pomalowanie jednej dłoni.

Kremowanie/ nawilżanie dłoni i paznokci w dzień manicure

Po użyciu kremu paznokcie długo pozostają natłuszczone. Przemycie ich cleanerem nie usunie z nich wszelkich tłuszczy po kremie. Kiedy wiesz, że będziesz mieć robiony manicure zrezygnuj z pielęgnacji na około 5 godzin przed. Lakier przez natłuszczoną płytkę nie będzie się trzymał i może odpadać po zaledwie kilku dniach od aplikacji lakieru.

Brak rękawic podczas sprzątania

Pamiętaj, że paznokcie to nie narzędzia! Nie podważaj nimi niczego, nie zeskrobuj ani nie skub. Podczas zmywania, prac w ogrodzie, mycia kafelek czy okien zawsze nakładaj gumowe rękawice ochronne. Szanuj lakier a odpłaci Ci długotrwałością na paznokciach.