KLASA FILMOWA

 

Koniec roku szkolnego jest czasem podsumowań

Klasa 1b zrobiła takie podsumowanie w postaci filmów. Każda z grup miała za zadanie zainspirować się wybraną lekturą z tego roku szkolnego i wystylizować swój film na niemy, o którym uczyła się całe dziesięć miesięcy. Oczywiście wszyscy spisali się na medal, dostali piątki (niektórzy nawet szóstki) i świetnie się bawili. Tutaj pojawią się niektóre z owoców ich ciężkiej pracy."

 

 

Polski- hurrrra!

7 kwietnia 1 B humanistyczno – filmowa brała udział w klasowym happeningu. Zadanie polegało na wcielenie się w rolę człowieka renesansu, który zmienił świat. Przygotowany wcześniej wybieg mody zamieniliśmy na scenę teatralną. Uczniowie zaprezentowali mini – przedstawienia, była dobra zabawa, muzyka, szaleństwo……Niecałe 3 godziny spędzone na polskim innym, niż zwykle – w miłej i twórczej atmosferze, polecamy 🙂

proba-15

proba-14

proba-13

proba-12

proba-11

proba-10

proba-9

proba-8

proba-7

proba-6

proba-5

proba-4

proba-3

proba-2

proba-1

—————————————————

Wizyta w TVP Bydgoszcz

Uczniowie klasy humanistyczno – filmowej 29 lutego 2016r. odwiedzili TVP Bydgoszcz. Mieliśmy okazję poznać pracę reporterską oraz działalność telewizji „od kuchni”. Pan  Jerzy Czeczot  przeprowadził z nami warsztaty, mogliśmy poczuć się przez chwilę jak prawdziwi operatorzy, dziennikarze, dźwiękowcy, realizatorzy programów telewizyjnych. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom TVP Bydgoszcz za pomoc w realizacji naszego reportażu, dziękujemy za cenne rady, udzielane wywiady i wsparcie.

———————————————————-

Jesteśmy klasą humanistyczno-filmową. Nasz profil  łączy rozszerzoną naukę z przedmiotów humanistycznych, ale także poznajemy historię kina i jesteśmy aktorami we własnych przedstawieniach.

Podczas wycieczki do Łodzi odwiedziliśmy m.in. Muzeum Bajki "Semafor", Muzeum Kinematografii oraz łódzką filmówkę (pwsftv i t).

Mimo  że dopiero zaczynamy naszą przygodę z kinem i teatrem odnieśliśmy już liczne sukcesy.

Ja osobiście nie spodziewałam się takich wyróżnień na samym początku. A jednak udało nam się.

Zajęliśmy II miejsce w Pałacu Młodzieży na "Konfrontacjach Teatralnych" oraz II miejsce w Teatrze Polskim na "Kurtynie" (konkursie wojewódzkim). Wszyscy byliśmy bardzo szczęśliwi i nie mogliśmy opanować naszej radości.

Jednak to nie tylko nasza zasługa. To wszystko dzięki naszej Pani Wychowawczyni Sylwii Sikorskiej, która pokazała nam, że można bawić się aktorstwem  i mile spędzać przy tym czas.

Przedstawienie "Świat według Dulskiej"

 Inne nasze filmy…