PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I NA CZYTELNIKA

Dnia 30 maja i 1 czerwca 2017r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelnika.
Ta wyjątkowa uroczystość na długo pozostanie w pamięci najmłodszych. Zostali oni włączeni do grona czytelników biblioteki.
Dzieci zostały zapoznane z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Następnie odbyło się uroczycie ślubowanie. Pierwszoklasiści obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się  z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, w którym można się uśmiechać ?