Relacja z warsztatów w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 10 maja klasa 4b wybrała się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej na warsztaty w ramach projektu „Wszystko, co najważniejsze, czyli poczytajmy i porozmawiajmy o wartościach”. Tematem zajęć było: „Alicja w krainie chaosu, czyli po co nam wartości”.

Projekt biblioteczny został opracowany w związku z jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 – Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.

Skorzystaliśmy z zaproszenia i bardzo nam się spodobał taki sposób zgłębiania tematu wartości. Pani z biblioteki przeczytała nam fragment „Alicji w krainie czarów”, który następnie omówiliśmy. Pracowaliśmy w grupach, aby dojść do tego, po co nam wartości. Gdy już poznaliśmy, co oznaczają poszczególne wartości, stworzyliśmy wspólnie „mapę” wartości, którymi chcemy się kierować w życiu. Takie wyjście jest cennym elementem integrującym naszą klasę.

Dzięki tym interesującym warsztatom zapamiętamy, że życie wg wartości jest warunkiem bycia mądrym, dobrym i szczęśliwym człowiekiem.

Uczniowie kl. 4B