Wizyta w Aeroklubie Bydgoskim

Dnia 28.04.2017 r. odbyliśmy wycieczkę z p. Serafin i p. Kempą do Bydgoskiego Aeroklubu, który znajduje się przy ul. Biedaszkowo 28d w Bydgoszczy, w ramach projektu „ ERASMUS+” .

     Gdy już dotarliśmy na miejsce przywitał nas bardzo miły pan, który zaprowadził naszą grupę do miejsca docelowego, czyli do sali, w której odbywał się wykład. Wykładowca przybliżył nam historię szybowców, bardzo ciekawie opowiadał, starał się także tłumaczyć oraz rysować różne zjawiska,  do których dochodzi w czasie lotu.

Okazało się także, że bydgoscy szybownicy zaczynali szybować na naszych fordońskich górkach. Jednym z najbardziej znanych osobliwości szybowcowych jest  Jan Wróblewski, który zdobył parokrotnie mistrzostwa i wicemistrzostwa Polski oraz bardzo dużo innych tytułów nie tylko w Polsce. Po zakończonym wykładzie o szybowcach poszliśmy zwiedzić hangar, w którym stały maszyny służące do przewożenia szybowców. Wychodząc  z hangaru pan   powiedział nam, że mamy się kierować w stronę „pasu startowego” , na którym stały 3 szybowce, 2 samoloty i 2 przyczepy. Najpierw zostaliśmy pokierowani w stronę szybowców, gdzie mogliśmy zobaczyć jak on wygląda od środka, czyli od kabiny pilota. O wszystkie samoloty każdy starannie dba tzn. gdy szybowiec odstawiany jest po skończonym locie jest przykrywany specjalną płachtą, która chroni przed złymi warunkami atmosferycznymi. Kiedy pan skończył nam opowiadać o szybowcach, przyszła pora na zwiedzanie pozostałych dwóch samolotów. Przy pasie stał czerwony i niebieski samolot. Pokierowano nas do niebieskiego, do którego można było wejść i obejrzeć całość od wewnątrz. Po skończonym zwiedzaniu przyszedł czas na podziękowania i pożegnanie. Było nam bardzo trudno rozstać się z takim ciekawym i emocjonującym miejscem.

     Uważam, iż ta wycieczka była bardzo ciekawa oraz ekscytująca. Sądzę, że na pewno będzie trzeba powtórzyć tę wycieczkę.

                                                                                                 Uczennica klasy 1D biol-chem