Zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Gołańczy

W dniach 10-12.03.2017r. uczniowie klasy sportowej IG z Gimnazjum nr 2 a jednocześnie zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Iskra” zwyciężyli w bardzo mocno obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Gołańczy roczniku 2003!!

 W turnieju rozgrywanym systemem z podziałem na dwie grupy a następnie z każdej z nich awansowało po trzy najlepsze zespoły tworząc grupe finałową podopieczni trenera Artura Markowskiego okazali się najlepszą drużyną całego turnieju!! Za plecami naszych zawodników uplasowały się m.in. zespoły: "Nielba" Wągrowiec, "Zagłebie" Lubin", "Kusy" Szczecin czy "MUKS – Wisła"Płock. W całym turnieju nasza ekipa wyróżniała się przede wszystkim grą w zdecydowaną grą w obronie, atakiem szybkim a przede wszystkim grą taktyczną w ataku pozycyjnym.

Z naszej drużyny Damian Zwierz został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny, Szymon Makowiecki trafił do najlepszej „siódemki” turnieju, natomiast  Mikołaj Stefaniak został MVP czyli najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

Zawody były ostatnim przygotowaniem do 1/16 Mistrzostw Polski do której to nasza drużyna awansowała jako rocznik młodszy i czeka aktualnie na gospodarza rozgrywek centralnych.

Skład drużyny: Brzycki Mikołaj, Górnowicz Dawid, Horeczy Mikołaj, Kozielec Bartłomiej, Koryszko Piotr, Maćkowiak Mateusz, Makowiecki Szymon, Pawełczak Mateusz, Piotrowski Kacper, Stefaniak Mikołaj,  Wells Oscar, Zwierz Damian, Tański Hubert, Kulbarsch Mateusz, Warkus Remigiusz, Czajkowski Damian, Malotka Miłosz, Muziewicz Wiktor.

Trener: Artur Markowski