II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Obornikach

W dniach 16-18.12.2016r. uczniowie klasy sportowej IG z Gimnazjum nr 2 a jednocześnie zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Iskra” zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Obornikach w roczniku 2003!!

W turnieju rozgrywanym systemem z podziałem na dwie grupy podopieczni trenera Artura Markowskiego bezapelacyjnie wygrali wszystkie swoje mecze i w meczu ćwierćfianłowym zmierzyli się z największym i najbogatszym klubem w Polsce – Vive Tauron Kielce. Po nieasmowitym "horrorze" i bramce zdobytej w ostatniej sekindzie meczu przez Mikołaja Stefaniaka nasza drużyna zwyciężyła 13:12 i awansowała do półfinału turnieju! W mecze decydującym o finał nasi chłopcy rozgromili zespół z TS ZEW Świebodzin 20:4 i zasłuzenie awansowali do finału turnieju.

W finale niestety ulegliśmy swojemu "odwiecznemu" rywalowi KS Chrobry Głogów 10:11 (z którym w maju chłopcy przegrali mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski)… Porażka jedną bramką napewno bolała ale srebrny medal to kolejny sukces tego utalentowanego rocznika.

 Z naszej drużyny Damian Zwierz został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny, Szymon Makowiecki trafił do najlepszej „siódemki” turnieju, natomiast Kacper Piotrowskii został MVP czyli najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

Skład drużyny: Brzycki Mikołaj, Chochliński Oliwier,  Górnowicz Dawid, Horeczy Mikołaj, Kozielec Bartłomiej, Koryszko Piotr, Maćkowiak Mateusz, Makowiecki Szymon,  Piotrowski Kacper, Stefaniak Mikołaj,  Wells Oscar, Zwierz Damian., Tański Hubert, Kulbarsch Mateusz, Warkus Remigiusz, Czajkowski Damian, Ułamek Dominik.

Trener: Artur Markowski