Erasmus+

Ja, moja koleżanka Agata oraz trzech nauczycieli z naszej szkoły braliśmy udział w programie ERASMUS+, który odbył się w Hiszpanii. 

      Pierwszego dnia zwiedzalismy Madryt oraz zapoznaliśmy się z rodzinami, u których nocowaliśmy przez cały pobyt w Iscar. Ja trafiłam do rodziny, w której było dwóch braci David, Pablo oraz państwo Mila i Pedro.

      W poniedziałek mój harmonogram wyglądał następująco:

– spotkanie z panem prezydentem

– zwiedzanie szkoły w Iscar, do której uczęszczali min. chłopcy u których mieszkałam

      We wtorek całą grupą zwiedzaliśmy zamek. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądają stroje ludowe a także nauczyć się choć troszkę tańca ludowego.

       W środę zwiedzaliśmy obiekty, w których znajdowały się samoloty oraz samochody straży pożarnej a także ich dodatkowe wyposażenie. Mieliśmy również możliwość zobaczyć jak wyglądał do zmarłego hiszpańskiego pisarza.

       W czwartek braliśmy udział w warsztatach na których składaliśmy samoloty z gotowych elementów. Były one przez nas puszczane na sali gimnastycznej. Następnie udaliśmy się do fabryki, gdzie produkowano duże części do samolotów. Na koniec odbyliśmy podróż do planetarium. Tam odbyła się prezentacja wszechświata. Wszyscy uczestnicy programu ERASMUS+ wykonali miniaturki rakiet z plastikowych butelek. Na koniec zostały one ,,wystrzelone,, w powietrze.

         Rodzina u której mieszkałam była przesympatyczna. Zadbano o moje dobre samopoczucie. Zawsze czekano na mnie z ciepłym posiłkiem. Dużo rozmawialiśmy, oglądaliśmy zdjęcia i oglądaliśmy telewizję. Pobyt w Hiszpanii uważam za niesamowitą przygodę Będę ją długo wspominać.   

Martyna Silkowska 1d