Erasmus+

Na początku grudnia (1-7.12.2016) w Turcji, w miejscowości Izmit odbyła się pierwsza robocza wizyta w ramach naszego projektu „Let your dreams free!” w programie Erasmus+.

Projekt zakłada promowanie tematu awiacji wśród młodzieży poprzez działania takie jak zapoznanie z historią lotnictwa każdego partnerskiego kraju, udział w warsztatach modelarskich, założenie kółka lotniczego i wiele innych. Nasza szkołę reprezentowała p.Magdalena Serafin – szkolny koordynator projektu. Pierwsze spotkanie dla nauczycieli koordynatorów z Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Polski rozpoczęło się od szkolenia na temat tworzenia modeli samolotów.  Praca nad modelem trwała prawie 2 dni ale się udało i samoloty z flagami poszczególnych krajów partnerskich wzbiły się w powietrze a autorzy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu na instruktora modeli samolotów. Naszej pracy przyglądał się przedstawiciel z  Tureckiego Związku Aeronautyki, od którego otrzymaliśmy kilka lotniczych gadżetów.

Podczas wyjazdu była też chwila czasu na zwiedzanie. Muzeum SEKA w Izmicie to niezwykle ciekawa forma spędzania czasu – oprócz historii lotnictwa w Turcji można było się dowiedzieć wielu interesujących faktów z  samej historii tego kraju. Była też możliwość własnoręcznego wytworzenia papieru (metodą recyklingową).

Następny wyjazd tym razem już z uczniami pod koniec stycznia 2017 a partnerzy przyjadą do nas w lutym 2018.

certyfikat uczestnictwa warsztaty turcja 2 warsztaty turcja