HURRRA ,BĘDZIEMY REALIZOWAĆ PROJEKT WYMIANY MIĘDZYNARODOWEJ Erasmus+

eu-flag-erasmus_vect_pos

Z radością informujemy, ze nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym partnerstwie szkół ERASMUS PLUS-współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, który będzie trwał dwa lata. W projekcie pod tytułem „LET YOUR DREAMS FREE!” uczestniczy 5 państw: Turcja, Niemcy, Włochy, Hiszpania oraz Polska. Powyższy projekt został opracowany przez  dwie nauczycielki Magdalenę Serafin oraz Aleksandrę Kempa Bartczak.


Celem jest zapoznanie uczniów z aspektem szeroko pojętej awiacji,zachęcanie do spełniania swoich marzeń, kreowanie europejskiego wymiaru w nauczaniu, rozwijanie poczucia jedności w Europie oraz zmotywowanie do rozwoju osobistego. Wraz z  rozwojem technologii projekt umożliwi naukę poprzez zabawę. Na jego realizację nasza szkoła otrzymała 23.300 euro z funduszy europejskich. Pieniądze będą przeznaczone na działania w ramach projektu, w tym wyjazdy uczniów i nauczycieli do innych krajów. Czas realizacji projektu to lata 2016-2018.

Aktywności związane z projektem będą odbywały się na płaszczyźnie lokalnej i międzynarodowej poprzez m.in.
-poznanie podstawowych zasad fizyki z dziedziny awiacji,
-zwiedzenia fabryki airbusa,
-poznanie historii awiacji,
-poznanie zawodów związanych z awiacją,
-zaprojektowanie latawców oraz modeli samolotów,
-odwiedziny w klubach lotniczych,
-skomponowanie hymnu, wymyślenie logo projektu
-ułożenie wierszy z okazji światowego tygodnia lotnictwa,
-obejrzenie filmów dokumentalnych awiacji.