Informacje dotyczące pracy biblioteki w roku szkolnym 2016/2017

Informacje dotyczące pracy biblioteki w roku szkolnym 2016/2017.

W roku szkolnym 2016/2017 zmienił się skład biblioteki szkolnej:

• szkoła podstawowa – Aleksandra Kempa – Bartczak,
  • gimnazjum – Sylwia Walenciak, Katarzyna Weiss.

Ze względu na konieczność opracowania i wydania uczniom podręczników szkolnych w miesiącu wrześniu biblioteka będzie czynna w godzinach 800  – 1400

Biblioteka szkolna zajmuje się gromadzeniem, opracowaniem i udostępnianiem książek z zakresu literatury dziecięco – młodzieżowej. Ponadto na bieżąco zakupuje nowości książkowe. Nauczyciele mogą korzystać ze zbiorów multimedialnych pomocnych w prowadzeniu interesujących zajęć.

Zadaniem biblioteki jest również promocja i propagowanie czytelnictwa, poprzez konkursy czytelnicze, literackie, wystawy, gazetki. W bieżącym roku szkolnym przewidywane są następujące imprezy:

• Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum,
  • Konkurs – Czytelnik Miesiąca,
  • Konkurs pt. „ Ulubiona książka” na listy, w których można przedstawić swoje propozycje książek wartych przeczytania,
  • Imieniny Biblioteki,
  • Innowacja pedagogiczna pt. „ Kamishibaj – na czytaniu czas spędzaj”,
  • kontynuacja programu – „ Ja czytam”,
  • wdrożenie międzynarodowego programu Erazmus+ „ LET YOUR DREAMS FREE!”

W bibliotece znajduje się czytelnia, która udostępnia książki popularno – naukowe, różnego rodzaju encyklopedie, wydawnictwa informacyjne, słowniki czasopisma edukacyjne.

Posiadamy również Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

Biblioteka, jako centrum kulturalne, gromadzi informacje na temat aktualnych imprez odbywających się w naszym mieście.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania nas jak najczęściej J.

Edycja: P. Dranicki