SREBRO w Olsztynie !!!

Duży sukces odnieśli w dniach 22-24.09.2017r. uczniowie klasy sportowej II g GIM z ZS28 w Bydgoszczy, a jednocześnie zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Iskra” zajmując II w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców „Handball Cup Olsztyn 2017”.

Podopieczni trenera Artura Markowskiego wygrywając swoją grupę w której odnieśli same zwycięstwa (kolejno z „Samborem” Tczew, „MOSiR” Kętrzyn oraz „OMEGĄ” Mrągowo awansowali do półfinału turnieju gdzie stoczyli zacięty pojedynek z „Conradem” Gdańsk 13:11 i dzięki temu zwycięstwu awansowali do wielkiego finału całego turnieju. Niestety pojedynek finałowy ze swoim „starym znajomym” MDK Bartoszyce nasza ekipa przegrała tylko jedną bramką 13:14 i ostatecznie zajęła drugie miejsce… Jest to i tak ogromne osiągnięcie, ponieważ w turnieju brało udział aż szesnaście drużyn z całej Polski.

Szymon Makowiecki z „Iskry” został najlepszym zawodnikiem całego turnieju i zasłużenie zdobył nagrodę MVP, natomiast Bartłomiej Kozielec został najlepszym zawodnikiem drużyny.

Oprócz przeżyć sportowych drużyna miała okazję zwiedzić piękne olsztyńskie Stare Miasto wraz z Zamkiem oraz w ramach integracji spędzić sympatyczne chwile podczas seansu w kinie.

Skład drużyny: Brzycki Mikołaj,  Stefaniak Mikołaj, Górnowicz Dawid, Kozielec Bartłomiej, Koryszko Piotr, Maćkowiak Mateusz, Pawełczak Mateusz, Piotrowski Kacper, Zwierz Damian, Kulbarsch Mateusz, Ścieżyński Oskar, Czajkowski Damian, Makowiecki Szymon, Liske Mateusz, Krzesiński Jakub, Muziewicz Wiktor, Kaniewski Tomasz.

Trener: Artur Markowski.

Zapraszamy do galerii.