Wyjazd do Włoch w ramach programu Erasmus+

Od 2 do 7 października razem z kilkoma nauczycielkami oraz uczniami z naszej szkoły wyjechaliśmy do Włoch w ramach projektu Erasmus+.

Wyruszyliśmy wcześnie rano. Podróż zajęła nam cały poniedziałek. Lecieliśmy samolotem, jechaliśmy pociągiem oraz busem. Dotarliśmy do Foligno około godziny 24. Przywitały nas rodziny i pojechaliśmy do domów. Mieszkałam u bardzo sympatycznej rodziny. Dbali o moje samopoczucie oraz potrzeby. Mieli duży dom z typowo włoskimi okiennicami. Bardzo mi się to podobało.

Codziennie zwiedzaliśmy śliczne miasteczka takie jak Spello, Asyż, Monte Falco, Perugia. Podobały mi się podróże autokarem, ponieważ najbardziej się wtedy zaprzyjaźnialiśmy, poznawaliśmy oraz rozmawialiśmy. Miło wspominam wycieczkę do Spello. Było to malutkie miasteczko na wzgórzu, niesamowicie się wtedy zżyliśmy. Uwielbiałam wieczorami zwiedzać starówkę Foligno. Poznałam wiele osób w klasie Eleny (dziewczyny u której mieszkałam). Przez cały pobyt wiele rozmawialiśmy z osobami z innych narodów. Pogoda dopisywała nam przez cały wyjazd, było naprawdę ciepło. Najbardziej zżyliśmy się z Niemcami Julianem, Pascalem oraz Konstantynem. Spędzaliśmy z nimi każdą wolną chwilę.

Niesamowicie tęsknie za wszystkimi poznanymi tam osobami i nie mogę się doczekać aż przyjadą do Polski.

Julia Misko 2f.

Wycieczka do Woch  OSKAR –Wycieczka do Włoch-oskar