„ZACZAROWANY ZAKĄTEK” W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Dnia 2 czerwca z długo oczekiwaną wizytą do biblioteki szkolnej przybyli przyszli mali czytelnicy. Była to grupa z sąsiadującego z naszą szkołą przedszkola „ Zaczarowany Zakątek”. Dzieci jeszcze nie potrafią samodzielnie czytać, ale lubią oglądać obrazki, a jeszcze bardziej słuchać jak czytają inni. Techniką, która łączy te dwa elementy jest teatrzyk Kamishibai. Starsi koledzy z klasy IV d zaprezentowali swoje umiejętności plastyczne i czytelnicze podczas wykonania bajki „ Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki z zainteresowaniem przyglądały się pracy naszych uczniów.

Maluchy miały również okazję zwiedzić szkołę. Były z wizytą w gabinecie stomatologicznym, u pani pielęgniarki, w świetlicy, na lekcji języka polskiego w klasie III c, na hali sportowej. Korzystając z ładnej pogody odbyły spacer wokół szkoły.

Dzisiejsze spotkanie z najmłodszymi odbyło się w radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że dzieci z dużą przyjemnością będą sięgały po kolorowe książeczki

.