Erasmus+

Czasopismo projektu „Let your dreams free!”

Nasz dwuletni projekt "Let your dreams free!" w ramach Erasmus+ formalnie dobiegł końca, ale na pewno o nim tak szybko nie zapomnimy chociażby ze względu na aranżację ściany na pierwszym piętrze naszej szkoły, gdzie można zobaczyć wspomnienia z międzynarodowych wizyt u naszych partnerów z Hiszpanii, Niemiec, Włoch i Turcji oraz niezapomnianego spotkania u nas w Bydgoszczy.

Jednym z rezultatów projektu jest książka "Let your dreams free!" dostępna na platformie Issuu i do obejrzenia  i przeczytania pod tym linkiem https://issuu.com/letyourdreamsfree/docs/cilt1

Czytaj dalej

Erasmus+ w Turcji

To już ostatnia wizyta w programie ERASMUS +. W dniach 22-28 kwietnia wspólnie z naszymi partnerami z Włoch, Niemiec i Hiszpanii gościliśmy w Turcji w Izmicie. Projekt związany z awiacją dostarczył nam niesamowitych wrażeń i emocji. Wkrótce recenzja naszych uczniów – Turcja w ich oczach. Let your dreams free…

Czytaj dalej

Erasmus+

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj dalej

Wyjazd do Włoch w ramach programu Erasmus+

Od 2 do 7 października razem z kilkoma nauczycielkami oraz uczniami z naszej szkoły wyjechaliśmy do Włoch w ramach projektu Erasmus+.

Wyruszyliśmy wcześnie rano. Podróż zajęła nam cały poniedziałek. Lecieliśmy samolotem, jechaliśmy pociągiem oraz busem. Dotarliśmy do Foligno około godziny 24. Przywitały nas rodziny i pojechaliśmy do domów. Mieszkałam u bardzo sympatycznej rodziny. Dbali o moje samopoczucie oraz potrzeby. Mieli duży dom z typowo włoskimi okiennicami. Bardzo mi się to podobało.

Codziennie zwiedzaliśmy śliczne miasteczka takie jak Spello, Asyż, Monte Falco, Perugia. Podobały mi się podróże autokarem, ponieważ najbardziej się wtedy zaprzyjaźnialiśmy, poznawaliśmy oraz rozmawialiśmy. Miło wspominam wycieczkę do Spello. Było to malutkie miasteczko na wzgórzu, niesamowicie się wtedy zżyliśmy. Uwielbiałam wieczorami zwiedzać starówkę Foligno. Poznałam wiele osób w klasie Eleny (dziewczyny u której mieszkałam). Przez cały pobyt wiele rozmawialiśmy z osobami z innych narodów. Pogoda dopisywała nam przez cały wyjazd, było naprawdę ciepło. Najbardziej zżyliśmy się z Niemcami Julianem, Pascalem oraz Konstantynem. Spędzaliśmy z nimi każdą wolną chwilę.

Czytaj dalej

Fotorelacja z wycieczki – ERASMUS+

Zapraszamy do fotorelacji

Czytaj dalej

Wspomnienie z Monachium

W ramach projektu Erasmus w dniach od 1 do 7 maja miałyśmy możliwość wyjazdu do Monachium.

W trakcie mojego pobytu w Monachium najbardziej podobał mi się dzień czwarty, a dokładnie jego końcówka.Tego dnia Paulina zaproponowała mi wspólne wyjście z jej najlepszą przyjaciółką Larą, mieszkała u niej Marina; Hiszpana , także biorąca udział w Erasmusie.

Marinę poznałam pierwszego dnia i bardzo się z nią zżyłam.

Czytaj dalej

Wizyta w Aeroklubie Bydgoskim

Dnia 28.04.2017 r. odbyliśmy wycieczkę z p. Serafin i p. Kempą do Bydgoskiego Aeroklubu, który znajduje się przy ul. Biedaszkowo 28d w Bydgoszczy, w ramach projektu „ ERASMUS+” .

     Gdy już dotarliśmy na miejsce przywitał nas bardzo miły pan, który zaprowadził naszą grupę do miejsca docelowego, czyli do sali, w której odbywał się wykład. Wykładowca przybliżył nam historię szybowców, bardzo ciekawie opowiadał, starał się także tłumaczyć oraz rysować różne zjawiska,  do których dochodzi w czasie lotu.

Czytaj dalej

Erasmus+

Dwudziestego ósmego stycznia razem z moją koleżanką Martyną pojechałyśmy z programu Erasmus+ do Hiszpanii. Przez 6 dni mieszkałyśmy u hiszpańskich rodzin. Ja mieszkałam u czternastolatki Leonor, a Martyna u chłopca o imieniu David. Pierwszego dnia przywitał nas prezydent miasta i ugościł w ratuszu. Opowiedział trochę o miejscowości, a następnie podarował małą pamiątkę i zaprosił na obiad.

Czytaj dalej

Erasmus+

Ja, moja koleżanka Agata oraz trzech nauczycieli z naszej szkoły braliśmy udział w programie ERASMUS+, który odbył się w Hiszpanii. 

      Pierwszego dnia zwiedzalismy Madryt oraz zapoznaliśmy się z rodzinami, u których nocowaliśmy przez cały pobyt w Iscar. Ja trafiłam do rodziny, w której było dwóch braci David, Pablo oraz państwo Mila i Pedro.

Czytaj dalej

„Let your dreams free!” w programie Erasmus+

Najnowsze doniesienia z projektu "Let your dreams free!" w programie Erasmus+ mozna przeczytać i obejrzeć przy wejściu do biblioteki.

Czytaj dalej

Erasmus+

Na początku grudnia (1-7.12.2016) w Turcji, w miejscowości Izmit odbyła się pierwsza robocza wizyta w ramach naszego projektu „Let your dreams free!” w programie Erasmus+.

Czytaj dalej

HURRRA ,BĘDZIEMY REALIZOWAĆ PROJEKT WYMIANY MIĘDZYNARODOWEJ Erasmus+

eu-flag-erasmus_vect_pos

Z radością informujemy, ze nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym partnerstwie szkół ERASMUS PLUS-współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, który będzie trwał dwa lata. W projekcie pod tytułem „LET YOUR DREAMS FREE!” uczestniczy 5 państw: Turcja, Niemcy, Włochy, Hiszpania oraz Polska. Powyższy projekt został opracowany przez  dwie nauczycielki Magdalenę Serafin oraz Aleksandrę Kempa Bartczak.

Czytaj dalej