BIBLIOTEKA

Biblioteka w świątecznym nastroju zaprasza czytelników.

Dla najmłodszych mamy duży wybór książeczek świątecznych.

Dla młodzieży i starszych nowości wydawnicze.

Czytaj dalej

Loteria fantowa

Już od 18 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto trwa przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują z czytelnikami. Również nasza szkoła włączyła się do tej akcji.

Dnia 30 października 2017 r. w bibliotece szkolnej rozpoczęła się loteria fantowa. Spotkała się ona z wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli. Losy „ rozeszły się” w ciągu tygodnia. Zebrane fundusze przeznaczymy na zakup książeczek dla najmłodszych czytelników.

                                                                                                          Dziękujemy za dobrą zabawę 🙂

Informacje dotyczące pracy biblioteki w roku szkolnym 2017/2018

Informacje dotyczące pracy biblioteki w roku szkolnym 2017/2018.

W roku szkolnym 2017/2018 w bibliotece szkolnej pracują Sylwia Walenciak i Katarzyna Weiss.

Biblioteka jest czynna codziennie w godzinach 7.30 – 15.00. W piątki 8.00 – 14.00.

  Biblioteka szkolna zajmuje się gromadzeniem, opracowaniem i udostępnianiem książek z zakresu literatury dziecięco – młodzieżowej. Ponadto na bieżąco zakupuje nowości książkowe. Nauczyciele mogą korzystać ze zbiorów multimedialnych pomocnych w prowadzeniu interesujących zajęć.

Czytaj dalej

„ZACZAROWANY ZAKĄTEK” W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Dnia 2 czerwca z długo oczekiwaną wizytą do biblioteki szkolnej przybyli przyszli mali czytelnicy. Była to grupa z sąsiadującego z naszą szkołą przedszkola „ Zaczarowany Zakątek”. Dzieci jeszcze nie potrafią samodzielnie czytać, ale lubią oglądać obrazki, a jeszcze bardziej słuchać jak czytają inni. Techniką, która łączy te dwa elementy jest teatrzyk Kamishibai. Starsi koledzy z klasy IV d zaprezentowali swoje umiejętności plastyczne i czytelnicze podczas wykonania bajki „ Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki z zainteresowaniem przyglądały się pracy naszych uczniów.

Czytaj dalej

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I NA CZYTELNIKA

Dnia 30 maja i 1 czerwca 2017r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelnika.
Ta wyjątkowa uroczystość na długo pozostanie w pamięci najmłodszych. Zostali oni włączeni do grona czytelników biblioteki.
Dzieci zostały zapoznane z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Czytaj dalej

Wieści z biblioteki

 Od 5.06. ( poniedziałek ) do 22.06. ( czwartek ) biblioteka szkolna będzie czynna w godzinach 8.00 – 14.00.  W piwnicy przyjmowane będą podręczniki wypożyczone w bieżącym roku szkolnym. Przypominamy również o zwrocie wszystkich lektur i pozostałych pozycji książkowych ( do 02.06. – piątek ).

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 5 czerwca 2017 r. biblioteka szkolna organizuje Konkurs pięknego czytania. Szczegóły dotyczące przebiegu konkursu można uzyskać u nauczycieli – bibliotekarzy.

Cele konkursu:

Czytaj dalej

Wieści z biblioteki

Ogłaszamy wyniki konkursu literackiego pt. „Ulubiona książka”:

Czytaj dalej

Dzień Kobiet

Koty w bibliotece

IMG_20170216_102652 IMG_20170216_102533

Wieści z Biblioteki

Wielkimi krokami zbliżają się wyczekiwane przez wszystkich ferie zimowe 🙂

Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z naszego bogatego, pełnego bestsellerów księgozbioru. Dostępne są również ciekawe pozycje książkowe w formie audiobooku.

Zapraszamy do Coolturki 🙂

Czytaj dalej

Wieści z Biblioteki

Biblioteka szkolna prowadzi miesięczną i roczną statystykę wypożyczeń i ocenę stanu czytelnictwa. Co miesiąc wybierany jest najlepszy czytelnik wśród uczniów klas I – III szkoły podstawowej, IV – VI szkoły podstawowej, I – III gimnazjum.

W grudniu największą ilość książek przeczytali następujący uczniowie:

klasy I – III s p – Jan Flizikowski z II d

klasy IV – VI – Alan Wcisłek z VI b

klasy I – III gimnazjum – Maksymilian Świątkowski z 2 b.

Zachęcamy do częstszego zaglądania do Coolturki i korzystania z bogatego, uzupełnionego nowościami, księgozbioru :-).

Imieniny biblioteki

Dnia 28.10.2016r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Imieniny Biblioteki. Do imprezy przygotowywaliśmy się przez cały październik. Od początku miesiąca uczniowie składali swoje propozycje nazwy. Wpłynęło około 200 pomysłów, wśród których najwięcej głosów zdobył termin „ COOLTURKA”. Autorką tego określenia jest uczennica klasy 6c Martyna Urbaniak. W ten sposób biblioteka szkolna zyskała swoje imię.

Czytaj dalej

LOTERIADA FANTOWA

Już od 17 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto trwa przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują z czytelnikami. Również nasza szkoła włączyła się do tej akcji.

Dnia 19 października 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyła się loteria fantowa. Spotkała się ona z wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli. Losy „ rozeszły się” w ciągu 6 godzin. Zebrane fundusze przeznaczymy na zakup książeczek dla najmłodszych czytelników.

                                                                                                          Dziękujemy za dobrą zabawę.

Czytaj dalej

Informacje dotyczące pracy biblioteki w roku szkolnym 2016/2017

Informacje dotyczące pracy biblioteki w roku szkolnym 2016/2017.

W roku szkolnym 2016/2017 zmienił się skład biblioteki szkolnej:

  • szkoła podstawowa – Aleksandra Kempa – Bartczak,
  • gimnazjum – Sylwia Walenciak, Katarzyna Weiss.

  Ze względu na konieczność opracowania i wydania uczniom podręczników szkolnych w miesiącu wrześniu biblioteka będzie czynna w godzinach 800  – 1400

Czytaj dalej