SUKCESY ZS28

Fordońscy Mistrzowie Matematyki – III miejsce

30 marca 2017 roku drużyna uczniów z klas trzecich gimnazjum: Wiktoria Domisiewicz, Sandra Pawełczak, Weronika Starzyńska, Weronika Piątkowska, Marcin Tułodziecki oraz Jakub Mielcarek wraz z opiekunem p. A.Chojnacką – Małek wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „ Fordońscy Mistrzowie Matematyki”, organizowanym przez nauczycieli Gimnazjum nr 5.

Czytaj dalej

Mistrzynie Bydgoszczy w Halowej Piłce Nożnej

Znakomicie spisały się dziewczęta występujące w Mistrzostwach Bydgoszczy w Halowej Piłce Nożnej. Po zwycięstwie w eliminacjach i awansie do finału w rozegranych  9 i 16 marca  zawodach zwyciężyły zdobywając Mistrzostwo Bydgoszczy w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt.
Wyniki meczy finałowych:
SP 67-SP 12   2:1
SP 67-SP 35   2:2
SP 67-SP 48   1:0
SP 67-Katolicka SP 2:0

Czytaj dalej

Sukcesy naszych uczniów w bydgoskich „XIII Prezentacjach Muzycznych”

W piątek 17.03.2017r.- na scenie Mładzieżowego Domu Kultury Nr 1 na Kapuściskach – odbył się bydgoski konkurs piosenki polskiej. Co roku utalentowani wokalnie uczniowie naszej szkoły prezentują na nim umiejętności wokalne i konfrontują swoje osiągnięcia z młodzieżą innych bydgoskich szkół.

W tym roku również sukces!

Czytaj dalej

GRATULACJE MATEUSZ ADAMETZ

GRATULACJE MATEUSZ !!!!!!!!!!!!!

Dnia 7 marca, uczeń klasy 2D, Mateusz Adametz otrzymał nagrodę Marszałka Województwa za wybitne osiągnięcia sportowe w 2016 roku.

Jesteśmy bardzo dumni, gratulujemy i bijemy BRAWA.

Mateusz Adametz – trenuje karate shotokan od 2009 roku, został powołany do Kadry Narodowej Polski i będąc w dniach 25-27.11.2016 roku na Mistrzostwach Europy Shotokan w Grecji zdobył dla Polski BRĄZOWY MEDAL. Poniżej przedstawiamy kilka osiągnięć Mateusza.

Czytaj dalej

Srebro dla SP 67 w Mistrzostwach Bydgoszczy w Koszykówce Dziewcząt Szkół Podstawowych!

W dniu 1.03.2017 w SP 60 na Glinkach odbył się finał Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt. Podopieczne Justyny Semrau z klasy 6B wywalczyły srebro dla SP 67 i tym samym zakwalifikowały się do ćwierćfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 21.03.2017 w naszej szkole.

Gratulujemy!

Czytaj dalej

KOLEJNY SUKCES PIŁKARZY Z KLASY 5A

W IV Noworocznym Turnieju Piłki Halowej o puchar Wójta Gminy Białe Błota chłopców rocznika 2005 i młodszych, organizowanym przez Gminny Klub Sportowy Spójnia Białe Błota nasza drużyna reprezentowana przez chłopców z klasy 5a zajęła III miejsce!!!

Czytaj dalej

UCZNIOWIE KLASY 5A ZAJĘLI IV i V MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKARSKIM „ABRAMCZYK CUP”

Dnia 22 stycznia bieżącego roku, w hali sportowo – widowiskowej Zespołu Szkół Nr 28 w Bydgoszczy odbyła się II edycja organizowanego przez Budowlany Klub Sportowy Bydgoszcz, halowego turnieju piłki nożnej – "ABRAMCZYK CUP". Wzorem ubiegłorocznym, w rozgrywkach wzięło udział 8 zaproszonych zespołów i 2 drużyny gospodarzy – chłopcy z klasy 5A

Czytaj dalej

XV Turnieju Ziemi Krajenskiej

19.01.2017 w XV Turnieju Ziemi Krajenskiej o Puchar Burmistrza MiG Mrocza w koszykowce dziewczęta kl. 5b zajęły 1 miejsce.

Brawooo! !!! 

Czytaj dalej

ŚWIADOMI ZAGROŻEŃ PŁYNĄCYCH Z CYBERPRZESTRZENI – wyróżnienie dla Oliwii z klasy V D

Gratulujemy!!!

Projekt, uczennicy naszej szkoły, Oliwii Kusz z klasy V d został wyróżniony w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM – „STRAŻNICY SIECI” organizowanym przez Watch Guard Technologies – międzynarodowego lidera w dziedzinie zabezpieczeń IT.

W konkursie wzięło udział 4678 prac z całej Polski.

Projekt miał na celu, poprzez edukację i działania artystyczne, stworzenie wśród uczniów – społeczności Strażników Sieci, którzy są świadomi zagrożeń płynących z cyberprzestrzeni jak m.in. cyberbullying, hacking czy dostęp do nieodpowiednich treści. Świadomi uczniowie będą chronić zarówno siebie jak i swoich rówieśników.

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie i przepiękne prace.

Weronika z III b w finale!!!

Weronika Piątkowska z klasy IIIB gimnazjum dostała się do wojewódzkiego etapu konkursu z języka polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Etap rejonowy odbył się w sobotę, 10 grudnia w Gimnazjum nr 50. Aby dostać się dalej należało zdobyć co najmniej 80% punktów, a także przeczytać siedem książek, m.in. „Quo vadis” oraz II część „Dziadów”. Finał konkursu odbędzie się 4 marca w Zespole Szkół nr 21.

MULTITEST 2016 ogólnopolski konkurs matematyczny – wyniki

18 października 2016 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się ogólnopolski konkurs matematyczny MULTITEST 2016.  Wszystkim serdecznie gratuluję, w szczególności :

Oliwii Marszał z klasy 1c ( opiekun p. I. Gronek)

oraz

Karolowi Wojciechowskiemu z klasy 2c ( opiekun p. A. Chojnacka- Małek).

Czytaj dalej

BYDGOSKIE PRZEDSIĘWZIĘCIE EDUKACYJNO – INTEGRACYJNE

8 grudnia uczniowie klasy 2a wystąpili w Pałacu Młodzieży reprezentując nasze gimnazjum w koncercie z okazji zakończenia tegorocznego BYDGOSKIEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA EDUKACYJNO – INTEGRACYJNEGO. Jak zwykle byliśmy najlepsi!!!
M.Zdunkiewicz

Czytaj dalej

Konkurs matematyczny „As 5 klas”

Dziękujemy za udział w I etapie konkursu matematycznego „As 5 klas” i przedstawiamy wyniki uczniów z naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło dziesięciu uczniów – zakwalifikowało się czterech.

Uczniowie którzy zdobyli 7 i więcej pkt ) przechodzą do następnego etapu konkursu, który odbędzie się  21.02.2017r. (wtorek)  o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy.

Czytaj dalej

Konkurs „Odkrywamy Dolinę Śmierci”

Dnia 13 grudnia 2016 r. nagrodzeni uczniowie wraz ze swoim opiekunem p. Magdalenaą Sobecką zostali zaproszeni na podsumowanie projektu " Jestem bydgoszczaninem z Fordonu", do Zespołu Szkół Nr 35 w Bydgoszczy, gdzie wzięliśmy udział w Seminarium Naukowym zw. z naszą "Małą Ojczyzną "- Fordonem. 
W konkursie miejskim "Odkrywamy Dolinę Śmierci" uczniowie naszej szkoły  uzyskali wybitne osiągnięcia w różnych kategoriach.

Czytaj dalej

Drużynowe Mistrzostwa Bydgoszczy w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych

W dniach 16 i 17 listopada 2016 r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Bydgoszczy w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych ( Bydgoska Olimpiada Młodzieży ). Naszą szkołę reprezentowały drużyny  :

– męska – Marcel Kwiatkowski i Michał Kempa;

– żeńska – Dominika Olszewska i Julia Grzonka.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ale niestety obie drużyny odpadły w pierwszej rundzie.

Czytaj dalej