WOLONTARIAT

Serdecznie zapraszamy i prosimy o pomoc.

Akcja charytatywna

Już w ten weekend 17 -19 listopada zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej we współpracy z fundacją Dziewczynka z zapałkami z Łodzi w markecie Biedronka przy ul. Wyzwolenia. Ostatnie miejsca czekają!!!! Zapisy u pedagoga D. Betlejewskiej i wych. świetlicy A. Jasiaczyk.

Zachęcamy do działań na rzecz innych!

Pomóżmy Gabrysi!

Link do pomagam.pl Gabrysi

Nr konta 76 1750 0012 0000 0000 1244 9461

Gabrysia to pełna życia, 12-letnia dziewczynka z mojej rodziny. Kuzynka mojej córeczki, która ma na tym świecie jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Jakiś czas temu doznała urazu i bolała ją rączka. Nie było złamania, ale ból nie ustąpił, ręka spuchła i Gabrysi cieżko było nią poruszać. Razem z mamą wybrały się na rutynowe badanie RTG w celu sprawdzenia przyczyny. Okazało się, że jest w jej ciele nowotwór. Gabi została skierowana do onkologa, który stwierdził, że jest złośliwy. W szpiatlu w Gdańsku mama Gabrysi usłyszała, że jedynym wyjściem jest amputacja ponieważ nie ma odpowiedniej chemioterapii by walczyć z tego typu nowotworem. Mama dziewczynki zabrała ją do szpitala Świętego Łukasza w Gdańsku by tam szukać pomocy. Trafiły na doktora Krzysztofa Majdyło, który chce podjąć walkę o rękę i życie Gabrysi. Z uwagi na to, że w Polsce leczenie jest nie dostępne, Gabi będzie leczona w klinice w Niemczech. Jest to bardzo kosztowne. Samo badanie krwi pod kątem dopasowania chemioterapii będzie kosztowało jej rodziców 12 tysięcy złotych.

Czytaj dalej

Program „Pajęczyna marzeń”

Już od jutra 27 października w naszej szkole będą realizowane warsztaty w ramach programu "Pajęczyna marzeń" we wszystkich klasa piątych i szóstych !!!

Program "PAJĘCZYNA MARZEŃ" skierowany jest bezpośrednio do uczniów szkół podstawowych. Obejmuje warsztaty edukacyjno-profilaktyczne dla dzieci klas III-VI szkół podstawowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Celem programu jest zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego poza ekranem komputera oraz ukazanie negatywnych następstw nadmiernego korzystania z komputera, Internetu, gier sieciowych i portali społecznościowych, a także wzmocnienie ich czynników chroniących jakim są:

Czytaj dalej

AKCJE CHARYTATYWNE, WE WSPÓŁPRACY Z FUNDACJĄ DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI Z ŁODZI

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych w marketach pod opieka pedagoga szkolnego Dagmary Betlejewskiej i wychowawcy świetlicy Anny Jasiaczyk.

Celem akcji jest pozyskanie środków na dofinansowanie obiadów dla potrzebujących dzieci SP 67.

Bardzo budujące jest,że uczniowie chcą pracować na rzecz innych wykazując przy tym dużą aktywność i fekwencję.

Zapraszamy na kolejne akcje w markecie Biedronka przy u. Wyzwolenia w terminach:

17-19 listopada oraz 15-17 grudnia 2017r.

Świąteczna wizyta zagranicznych studentów-wolontariuszy

Przed świętami naszą szkołę odwiedzili goście z Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Węgier. Klasa IV C i II D gimnazjum miały interaktywne zajęcia kulturowe na temat różnych krajów europejskich. Były prezentacje, nauka flamenco i macareny, quizy, gry i zabawy (w tym nawet "tomatina" – hiszpańska bitwa na pomidory, oraz teleturniej "Milionerzy" na temat Hiszpanii). Wspaniały słodki poczęstunek przygotowali rodzice uczniów z klasy IV C – serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej

Dzień z zagranicznymi wolontariuszami.

W środę, 23 listopada klasy 2f, 2d, 3a i 3c gimnazjum wzięły udział w zajęciach z udziałem zagranicznych wolontariuszy. Była to już druga wizyta gości w tym roku szkolnym. Tym razem odwiedzili nas studenci z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Węgier, Niemiec i Rumunii. Opowiadali oni o swoich krajach, pokazywali prezentacje multimedialne, uczyli nas o swoich zwyczajach i kulturze. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności jezykowe, ponieważ lekcje odbywały się wyłącznie po angielsku. Znalazł się też czas na naukę makareny, gry integracyjne oraz pamiątkowe zdjęcia. Udało się nawet nagrać "mannequin challenge" 🙂 To był fantastyczny dzień. Składamy serdeczne podziękowania CKK Wiatrak za pomoc w organizacji spotkania.

Czytaj dalej

Super wolontariusz w klasie matematycznej

Uczeń klasy 2c Jakub Klimkowski otrzymał nagrodę za pomoc w organizacji Bydgoszcz Triathlon.

Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieje, że znajdzie się więcej osób, które poświęcą swój czas w niesieniu pomocy innym. W otaczającym nas świecie niewielu jest uczciwych i prawych ludzi, dlatego bierzmy wszyscy z niego przykład.

Czytaj dalej

Mecz charytatywny

Dnia 23.03.2015r. na hali sportowej w naszej szkole odbył się mecz charytatywny z siatkówki. Brały w nim udział dwie drużyny: nauczyciele kontra uczniowie. Czytaj dalej

Szkolne Koło PCK

 

W  naszym Gimnazjum, od 2000 roku, działa Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża. Opiekunem Koła jest pani Alina Nowakowska.

Macierzystym oddziałem Szkolnego Koła PCK jest Kujawsko-Pomorski Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża z siedzibą przy ul. Warmińskiego 10 w Bydgoszczy. Czytaj dalej

BAL ANIELSKI

24 października odbył się BAL ANIELSKI zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas. Uczniowie gimnazjum w strojach anielskich zorganizowali zabawy, zagadki i konkursy dla dzieci z klas I-III. Bal sprawił radość zarówno dzieciom i jak prowadzącym, dochód został przeznaczony na sfinansowanie obiadów dla dzieci z naszej szkoły. Czytaj dalej

DZIEŃ PAPIESKI

22 października w stołówce szkolnej odbył się Dzień Papieski. Impreza była zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunami. Czytaj dalej