Z ŻYCIA SZKOŁY

Trailer filmu z obchodów 25-lecia naszej szkoły

Zapowiedzi się nie zapowiada….;-)

Poniżej link do filmu

 
 

KLASA 5A i 5C Z WIZYTĄ NA KASZUBACH

19 maja klasy 5A i 5C wraz z opiekunami: panią Hanną Kołodziej, Moniką Pacholską i panem Przemysławem Dranickim wybrali się na wycieczkę na piękne Kaszuby. Podczas wyprawy zwiedzili:

farmę strusi afrykańskich w Garczynie

Muzeum Hymnu Polskiego w Będominie

– wieżę widokową na Wieżycy – najwyższego szczytu północnej Polski

"Dom postawiony na głowie", Dom Sibiraka i bunkier Gryfa Pomorskiego w Szymbarku.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni z własnoręcznie zrobionym bochenkiem tradycyjnego kaszubskiego chleba.

Czytaj dalej

Bieg sztafetowy z okazji 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 67

24 maja 2017 r odbył się przełajowy bieg sztafetowy organizowany przez Szkołę Podstawową nr 67 w ramach obchodów 25-lecia placówki.
Zawody kierowane były dla 11 fordońskich szkół podstawowych oraz gimnazjum. Na trasie biegowej liczącej 600m udział wzięło 88 zawodników.
Uczniowie naszej placówki zajęli I miejsce w kategorii Gimnazjum oraz II miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Gratulacje dla startujących.

Czytaj dalej

Przygotowania do uroczystości szkolnej

Nasze przygotowania do uroczystości szkolnej TRWAJĄ. Jeszcze tylko kilka dni i będziemy mogli pokazać Wam efekty wielogodzinnych prób.

Czytaj dalej

KANGUR MATEMATYCZNY 2017

Osoby wyróżnione w konkursie KANGUR  MATEMATYCZNY to:

Czytaj dalej

„W DARZE SERCA DZIECI – DZIECIOM”

W kwietniu tego roku nasza szkoła odpowiadając na prośbę Stowarzyszenia „RAZEM DLA FORDONU” włączyła się do akcji charytatywnej „W DARZE SERCA DZIECI – DZIECIOM”. Celem Tej akcji była zbiórka pieniędzy dla 30 dzieci z Kliniki Pediatrii i  Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy, aby mogły wyjechać na turnus rehabilitacyjny od 21 do 27 maja 2017 roku wraz z 8 opiekunami. Akcja została objęta honorowym patronatem przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Czytaj dalej

Relacja z warsztatów w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 10 maja klasa 4b wybrała się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej na warsztaty w ramach projektu „Wszystko, co najważniejsze, czyli poczytajmy i porozmawiajmy o wartościach”. Tematem zajęć było: „Alicja w krainie chaosu, czyli po co nam wartości”.

Projekt biblioteczny został opracowany w związku z jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 – Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.

Czytaj dalej

Mecz charytatywny – fotorelacja

22 marca Szkolne Koło Caritas zorganizowało charytatywny mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie. Wygrała drużyna uczniów – serdecznie gratulujemy – za rok rewanż. Wszystkim graczom i kibicom dziękujemy za udział w meczu.

Czytaj dalej

Dzień Kobiet

nekrolog Asia łuczak

Pogrzeb odbędzie się w piątek tj. 17 lutego o godz. 10:45 na cmentarzu przy ul. Wiślanej.

Dziękujemy wszystkim miłośnikom zwierząt :)

Kolejny raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji zbiórki karmy i innych upominków dla zwierząt ze "Schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy". W tym roku przekazaliśmy 95 kilogramów karmy, żwirek, kocyki, ręczniki i zabawki. Dziękujemy szczególnie całemu nauczaniu początkowemu i wszystkim, którzy wsparli akcję podczas "Rodzinnego kiermaszu świątecznego". Polecamy się pamięci w przyszłości, Bożena Walczak i Małgorzata Maćkiewicz.

Czytaj dalej

Jasełka 2016

21 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne grona pedagogicznego i wszystkich pracowników  Zespołu Szkół.
Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe w wykonaniu młodzieży z gimnazjum nr 2 oraz występy artystyczne dzieci  z 1 klasy szkoły podstawowej, o wdzięcznej nazwie „Gwiazdeczki”. Występy, przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia. Spektakl został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Nad całością czuwał zespół katechetów p. Magdalena Sobecka, p. Bernadetta Gronek i ks. Grzegorz Siwak, a dzieci przygotowała wychowawczyni kl. 1a p. Halina Zalewska. Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej

Świąteczna wizyta zagranicznych studentów-wolontariuszy

Przed świętami naszą szkołę odwiedzili goście z Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Węgier. Klasa IV C i II D gimnazjum miały interaktywne zajęcia kulturowe na temat różnych krajów europejskich. Były prezentacje, nauka flamenco i macareny, quizy, gry i zabawy (w tym nawet "tomatina" – hiszpańska bitwa na pomidory, oraz teleturniej "Milionerzy" na temat Hiszpanii). Wspaniały słodki poczęstunek przygotowali rodzice uczniów z klasy IV C – serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej

Dziękujemy za udział w kiermaszu świątecznym i pomoc w jego organizacji

Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz gościom, którzy tak licznie przybyli na nasz tegoroczny „Rodzinny kiermasz świąteczny”, a także włączyli się w jego organizację.

Czytaj dalej

ŚWIĄTECZNY KONCERT „GWIAZDKA Z SERCEM” i „HEJTUJEMY DOPALACZE”

Dzieci z naszej szkoły, ze świetlicy środowiskowej BORPA i Szkolnego Klubu Profilaktyki BORPA oraz uczniowie z gimnazjum zostali zaproszeni na "GWIAZDKĘ Z SERCEM" i Koncert Profilaktyczny "HEJTUJEMY DOPALACZE". Obie imprezy odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Dziękujemy za zaproszenia.

20161215_115134