Uncategorized

„MATEMATYCZNE ORŁY”

Uczniowie : Mateusz Zegzuła (5b) i Oskar Kargulewicz (5a) zakwalifikowali się do II etapu Międzyszkolnych zawodów o miano" Matematycznego Orła ".
Gratulacje!
Finał odbędzie się już 11 kwietnia br.
Opiekunowie uczniów: p. Bogna Sawilska i p. Grzegorz Hekiert

Deutsch lernen mit Socke.

Dnia 26.03.2018r.w klasie VIId, która zaczęła swoją przygodę z językiem niemieckim dbyła się niekonwencjonalna lekcja. Esther i jej przyjaciel Socke pokazali, że nauka naszych sąsiadów może być łatwa i wyjątkowo przyjemna. Lekcję przeprowadziła Pani Elżbieta Podgórska. Dziękujemy za wyjątkową lekcję języka niemieckiego.

Czytaj dalej

Makulatura dla Alicji

Alicja to 8 letnia dziewczynka,która walczy z białaczką.Pomóżmy wygrać jej tę nierówną walkę.Zbierajmy makulaturę dla nas to tak niewiele a dla Alicji każda złotówka jest ważna.Pieniążki potrzebne są na leki wspomagające leczenie chemioterapią, opatrunki, oczyszczacz powietrza do pokoju Ali i nie tylko. Ala niemoże mieć kontaktu z baktermi dlatego musi nosić maseczkę na buzi, oczyszczacz powietrza bardzo ułatwił by Ali spędzanie tych nielicznych chwil w domu.Wiekszość czasu spędza bowiem w szpitalu. Bardzo proszę w imieniu mojej kochanej chrześnicy o pomoc.Proszę też o niewrzucanie do kontenera kartonów, niestety tego nie przyjmują na skupie.Mogą to być gazety ulotki oraz niepotrzebne stare książki.

Czytaj dalej

Wyniki Miejskiego Konkursu „Potyczki Matematyczne”

Jakub Biczkowski (4d) został finalistą Miejskiego Konkursu " Potyczki Matematyczne" , jest on równocześnie laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Mulitest Matematyczny. Oskar Kargulewicz (5a)  zakwalifikował się do finału Miejskiego Konkursu " As 5 Klas ".
Finał tych konkursów odbędzie się 25 kwietnia br.
Trzymamy kciuki.

Opiekun uczniów: Grzegorz Hekiert

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

Rekolekcje Wielkopostne 2018

Po raz pierwszy rekolekcje szkolne w parafii św. Marka w Bydgoszczy poprowadziły siostry salezjanki: s. Marzena Lata CMW z Rumi i s. Iwona Szymanik CMW z Garbowa. Siostra Marzena przywiozła ze sobą piątkę młodzieży, uczniów Gimnazjum Salezjańskiego z Rumi: Krzyśka, Jadzię, Maję, Martę i Anielę.

Czytaj dalej

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców uczniów zdolnych

Pałac Młodzieży zaprasza na czwarte w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Zdrowe (adekwatne) poczucie własnej wartości mojego dziecka”, które odbędą się w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2) dnia 20.04.2018, godz. 16.00

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności. Zajęcia organizowane są w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog Magdalena Dunajska.

Czytaj dalej

Biblioteka szkolna

Blblioteka podczas rekolekcji czynna będzie w poniedziałek i środę w godzinach 9-11.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet

Nabór do zerówki

Nabór do zerówki odbywa się w dniach 20.03-06.04.2018 poprzez stronę

www.bydgoszcz.przedszkola.vnabor.pl

Nabór do klas pierwszych!

Zapisy do klas klas „I” nabór elektroniczny poprzez stronę internetową Urzędu Miasta bydgoszcz.podstawowe.vnabor.pl w terminie od 1 do 22 marca br.

Rodzicom lub opiekunom, którzy nie mają dostępu do Internetu, zapewniamy pomoc w bibliotece szkolnej.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonicznymi: 52 344 18 18 lub 52 344 38 38

„W świecie mitów” – konkurs dla klas piątych

Dnia 27.02.2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs  pod nazwą   „W świecie mitów” zorganizowany przez
p. J. Świtałę i p. B. Lewandowską .
W turniejowych zmaganiach rywalizowały ze sobą 4-osobowe zespoły klas piątych.
Oprócz różnorodnych konkurencji sprawdzających wiedzę z zakresu mitów greckich należało również w ciekawy sposób  zaprezentować wybranego bohatera mitologicznego.

Wyniki konkursu:

Czytaj dalej

Warsztaty kulinarne w 7d

Jaki jest sens tylko czytać o „Polish Cooking School” w podręczniku do angielskiego skoro można sobie zrobić prawdziwe warsztaty kulinarne w sali lekcyjnej?

Czytaj dalej

Akcja charytatywna – zbieramy pieniądze dla naszej absolwentki Adrianny Bujak

Szanowni Państwo,

W najbliższy piątek ( 9.2.2018r) odbędzie się akcja charytatywna – zbieramy pieniądze dla naszej absolwentki Adrianny Bujak.

Zaczynamy od godziny 8.50 ( około godzinny mecz charytatywny 1 zł – osoba), zapraszamy klasy wraz z nauczycielami, następnie przechodzimy na festyn, śpiewy, tańce i mnóstwo atrakcji dla uczniów na parterze szkoły oraz w stołówce( malowanie twarzy, pyszne ciasta, loterię fantową, rysowanie karykatur i wiele wiele innych…).

Zbieramy pieniądze……, a  przede wszystkim chcemy okazać Adzie wsparcie

ADA  – JESTEŚMY Z TOBĄ!!!

Czytaj dalej

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie”- warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców uczniów zdolnych

Pałac Młodzieży zaprasza na trzecie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Rodzeństwo bez rywalizacji”,które odbędą się w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2) dnia 03.02.2018, godz. 10.00 (sobota)

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności. Zajęcia organizowane są w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog Magdalena Dunajska.

Zgłoszenia prosimy kierować do 1 lutego 2018 r. do Moniki Grzybowskiej, mail: monikagrzybowska27@wp.pl lub tel. kom. 533 18 23 26.