Uncategorized

Szkoła Otwarta i Tolerancyjna

W roku szkolnym 2017/18 nasza szkoła uczestniczyła w miejskim projekcie Szkoła Otwarta i Tolerancyjna skierowanym do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W ramach projektu odbywały się różne wydarzenia, konkursy i akcje. Uczniowie SP 67 wzięli udział m.in. w akcji „Długopisowy Przyjaciel”, w grze miejskiej „Open Your Mind”, konkursie „Tropiciele”. Zwieńczeniem projektu były Bydgoskie Uczniowskie Spotkania Humanistyczne oraz Festiwal Kultur, na którym każda z biorących udział szkół prezentowała najbardziej charakterystyczne osiągnięcia, wyroby kultury, dzieła i postaci różnych cywilizacji z całego świata. Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali dorobek i osiągnięcia kultury rosyjskiej. Na zakończenie na uroczystej gali wręczone zostały nagrody wyróżniającym się uczniom oraz certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

Czytaj dalej

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców uczniów zdolnych

15.06.2018, godz. 16.00 – Zapraszamy na piąte i ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Strachy na lachy, czyli jak pomóc naszym dzieciom pokonać ich lęki?”, które odbędą się w świetlicy Gimnazjum nr 27 Bydgoszcz(ul. Kruszwicka 2).

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

Czytaj dalej

„Mój Przyjaciel Pies”

Już kolejny raz panie  Magdalena Herder i Anetta Walerjan zorganizowały w naszej szkole konkurs „Mój Przyjaciel Pies”, który sprawdzał wiedzę o tych czworonożnych przyjaciołach człowieka. Konkurs odbył się 16 maja i był on adresowany do klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjum.  Rywalizowały ze sobą drużyny 2-osobowe. W tym roku I miejsce zdobyła klasa 2F zdobywając 36 pkt (Natalia Skierska, Zuzanna Bielaszewska), II miejsce wywalczyła drużyna mieszana klas 7D i 6C zdobywając 33 pkt (Julia Górna, Anna Piwkowska), zaś trzecie miejsce na podium zajęła klasa 7B z 29 pkt (Oskar Zachara, Alan Wcisłek). Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i… do zobaczenia za rok! Poniżej krótka fotorelacja z konkursu. Miłego oglądania.

Czytaj dalej

POTYCZKI MATEMATYCZNE – wyniki

Uczeń Jakub Biczkowski z klasy 4d zajął II miejsce w XIX Edycji Miejskiego Konkursu Matematycznego dla klas IV – tych " Potyczki Matematyczne ".

Gratulujemy !!!
 

Fordoński Turniej Warcabowy

4 czerwca  po raz XVI odbył się w naszej szkole Fordoński Turniej Warcabowy dla klas I – III.

Czytaj dalej

Czerwiec – czas szkolnych wycieczek

30 maja dzieci z klasy I c były na wycieczce w „Wiosce indiańskiej”.

Czytaj dalej

Alicja walczy z białaczką

1/16 finału Mistrzostw Polski

„MATEMATYCZNE ORŁY”

Uczniowie : Mateusz Zegzuła (5b) i Oskar Kargulewicz (5a) zakwalifikowali się do II etapu Międzyszkolnych zawodów o miano" Matematycznego Orła ".
Gratulacje!
Finał odbędzie się już 11 kwietnia br.
Opiekunowie uczniów: p. Bogna Sawilska i p. Grzegorz Hekiert

Deutsch lernen mit Socke.

Dnia 26.03.2018r.w klasie VIId, która zaczęła swoją przygodę z językiem niemieckim dbyła się niekonwencjonalna lekcja. Esther i jej przyjaciel Socke pokazali, że nauka naszych sąsiadów może być łatwa i wyjątkowo przyjemna. Lekcję przeprowadziła Pani Elżbieta Podgórska. Dziękujemy za wyjątkową lekcję języka niemieckiego.

Czytaj dalej

Makulatura dla Alicji

Alicja to 8 letnia dziewczynka,która walczy z białaczką.Pomóżmy wygrać jej tę nierówną walkę.Zbierajmy makulaturę dla nas to tak niewiele a dla Alicji każda złotówka jest ważna.Pieniążki potrzebne są na leki wspomagające leczenie chemioterapią, opatrunki, oczyszczacz powietrza do pokoju Ali i nie tylko. Ala niemoże mieć kontaktu z baktermi dlatego musi nosić maseczkę na buzi, oczyszczacz powietrza bardzo ułatwił by Ali spędzanie tych nielicznych chwil w domu.Wiekszość czasu spędza bowiem w szpitalu. Bardzo proszę w imieniu mojej kochanej chrześnicy o pomoc.Proszę też o niewrzucanie do kontenera kartonów, niestety tego nie przyjmują na skupie.Mogą to być gazety ulotki oraz niepotrzebne stare książki.

Czytaj dalej

Wyniki Miejskiego Konkursu „Potyczki Matematyczne”

Jakub Biczkowski (4d) został finalistą Miejskiego Konkursu " Potyczki Matematyczne" , jest on równocześnie laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Mulitest Matematyczny. Oskar Kargulewicz (5a)  zakwalifikował się do finału Miejskiego Konkursu " As 5 Klas ".
Finał tych konkursów odbędzie się 25 kwietnia br.
Trzymamy kciuki.

Opiekun uczniów: Grzegorz Hekiert

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

Rekolekcje Wielkopostne 2018

Po raz pierwszy rekolekcje szkolne w parafii św. Marka w Bydgoszczy poprowadziły siostry salezjanki: s. Marzena Lata CMW z Rumi i s. Iwona Szymanik CMW z Garbowa. Siostra Marzena przywiozła ze sobą piątkę młodzieży, uczniów Gimnazjum Salezjańskiego z Rumi: Krzyśka, Jadzię, Maję, Martę i Anielę.

Czytaj dalej

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców uczniów zdolnych

Pałac Młodzieży zaprasza na czwarte w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Zdrowe (adekwatne) poczucie własnej wartości mojego dziecka”, które odbędą się w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2) dnia 20.04.2018, godz. 16.00

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności. Zajęcia organizowane są w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog Magdalena Dunajska.

Czytaj dalej