Uncategorized

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie”- warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców uczniów zdolnych

Pałac Młodzieży zaprasza na trzecie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Rodzeństwo bez rywalizacji”,które odbędą się w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2) dnia 03.02.2018, godz. 10.00 (sobota)

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności. Zajęcia organizowane są w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog Magdalena Dunajska.

Zgłoszenia prosimy kierować do 1 lutego 2018 r. do Moniki Grzybowskiej, mail: monikagrzybowska27@wp.pl lub tel. kom. 533 18 23 26.

„Poradnia Rozwoju Zdolności” – warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów zdolnych.

08.02.2018, godz. 10:00 (czwartek) w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”odbędą się trzecie warsztaty w tym roku szkolnym skierowane do zdolnych uczniów szkół gimnazjalnych i klas VII SP.

Spotkanie zatytułowane „Jak szybciej i efektywniej się uczyć – techniki wspomagające uczenie się” odbędzie się w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2).

Istotą wydarzenia jest wsparcie uczniów w zakresie metod i technik uczenia się. Na warsztatach uczniowie nauczą się korzystać z wielu sposobów wspomagających efektywne i szybsze uczenie się.

Czytaj dalej

Konkurs międzyszkolny Tajemnice Różańca w obrazach

Konkurs międzyszkolny Tajemnice Różańca w obrazach dla klas IV-VII rozstrzygnięty !!! Otrzymaliśmy wyniki konkursu międzyszkolnego " którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 26 w Bydgoszczy. Uczennica naszej szkoły Oliwia Kusz z klasy 6d zajęła III m. natomiast wyróżnienie otrzymali : Maksymilian Haize z kl. 4e oraz Marcel Iskra z kl. 5a. Serdecznie GRATULUJEMY nagrodzonym uczniom i życzymy dalszych sukcesów, tym bardziej, że poziom prezentowanych prac był bardzo wysoki (do organizatora wpłynęło ponad 200 prac w zw. z czym było opóźnienie wyników).

Czytaj dalej

Wyniki konkursu międzyszkolnego „Polscy Święci i Błogosławieni”

Otrzymaliśmy wyniki konkursu międzyszkolnego "Polscy Święci i Błogosławieni", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 58 w Bydgoszczy pod Patronatem honorowym ks. Kanonika proboszcza par. p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Bydgoszczy. Uczeń naszej szkoły Sebastian Rychter z klasy 5 b zajął III m. w kategorii prezentacji multimedialnej, w której przedstawił w bardzo ciekawy sposób życie św. Józefa Sebastiana Pelczara.

Opiekunem nagrodzonego ucznia jest katechetka p. M. Sobecka.

Czytaj dalej

150 Rocznica Urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego

We wtorek 5 grudnia 2017 roku uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 150 rocznicę urodzin Marszałka Piłsudskiego. W skład pocztu sztandarowego reprezentującego naszą szkołę wchodzili: Weronika Małkowska, Michalina Kipczak i Wojciech Dadak.  Po Mszy Świętej w Kościele Garnizonowym przy ul. Bernardyńskiej nastąpił przemarsz delegacji i gości przed  Grób Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego. Tam złożono kwiaty i wysłuchano przemówień przedstawicieli  władz miasta oraz członków organizacji wojskowych. Kreśląc życiorys Józefa Piłsudskiego przypomniano jego liczne zasługi dla kraju.

Czytaj dalej

Gimnastyka korekcyjna na wesoło

Mikołaj układany stopami. zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień BIAŁEJ LASKI

"Nasza szkoła brała udział w kampanii społecznej z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIAŁEJ LASKI "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!" i uzyskała certyfikat "Szkoła przyjazna osobom niewidomym".

Nowa zakładka na naszej stronie – OBIADY

Uruchomiliśmy dla Państwa nową zakłądkę "OBIADY"

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – warsztaty wsparcia dla rodziców uczniów zdolnych

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na drugie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Kary i nagrody, a może po prostu komunikacja bez przemocy?”.

Spotkanie odbędzie się 08.12.2017, godz. 16.00

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

Zajęcia organizowane są w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog Magdalena Dunajska.

Zgłoszenia do 6 grudnia 2017 r. prosimy kierować do Moniki Grzybowskiej, mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 321 00 81 w. 333.

Czytaj dalej

Akcja charytatywna fundacji „Dziewczynka z zapałkami”

Akcja charytatywna fundacji „Dziewczynka z zapałkami” z Łodzi w markecie Biedronka przy ul. Wyzwolenia. Odbędzie się w najbliższy weekend 6,7,8 października 2017r. Zapraszamy chętnych do udziału w akcji. Zgłaszać można się u Pani Dagmary Betlejewskiej (pedagog) i Anny Jasiaczyk (wychowawca świetlicy).

Akademii Bezpieczeństwa

W dniu 21.09.2017 r. dzieci z klasy II a i II b uczestniczyły w zajęciach „Akademii Bezpieczeństwa”. Uczniowie wzięli udział w wielu ciekawych zajęciach m.in.  zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz nauczyli się właściwego zachowania w kontaktach ze zwierzętami. Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować, gdy są zaczepiane przez nieznajomych lub zawierają znajomości w internecie. Na zakończenie dzieci mogły wspólnie odpocząć przy ognisku oraz upiec kiełbaski. Pogoda dopisała, do domów dzieci wróciły zmęczone, ale w doskonałym humorze.

(FOTORELACJA)

Czytaj dalej

Nabór uczniów na zajęcia dodatkowe na uczelniach w ramach programu „Zdolni znad Brdy”

W ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” w okresie październik – listopad br. realizowane będą następujące zajęcia dodatkowe na uczelniach:

a) „Eksperyment w fizyce” – zajęcia laboratoryjne dla uczniów gimnazjów odbywające się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, w Instytucie Fizyki. Laboratorium będzie składało się z pięciu trzygodzinnych spotkań (szczegółowy program w załączniku);

b) „Fizyka doświadczalna” – zajęcia laboratoryjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbywające się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, w Instytucie Fizyki. Laboratorium będzie składało się z sześciu trzygodzinnych spotkań (szczegółowy program w załączniku).

Czytaj dalej

Warsztaty dla rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci i młodzieży

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży – „Nigdy nie będę jak moja mama!”

Spotkanie odbędzie się 29 września 2017 r. (piątek) o godz. 16:00 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy w sali nr 115. Celem warsztatów z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

Zaproszenie do pobrania Warsztaty 29.09.2017 – ZAPROSZENIE

 

Podręczniki do klasy „0”

-„Elementarz sześciolatka” autorzy S. Doroszewska, J. Gawryszewska, J. Hermanowska

-Angielski dla zerówek – wyd. Macmillan Education E. Piotrowska, A. Padron

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO – 4 IX 2017

KLASY 0 – III o godzinie 9.00

0A – p1

0B – p2

IA – 109

IB – 110

Czytaj dalej