pdranicki

Mistrzostwa Bydgoszczy w tenisie stołowym.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 67 wzięli udział w Mistrzostwach Bydgoszczy Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym.

Miło nam poinformować, iż nasi sportowcy odegrali znaczącą rolę w tej imprezie sportowej.

W kategorii dziewcząt 6 miejsce zajęła Zuzanna Chraplewska (kl.6b) natomiast 11 miejsce Martyna Ussorowska (kl.6b)

W kategorii chłopców 9 miejsce zajął Kacper Czarnomski (kl. 6a) natomiast 10 miejsce  Juliusz Rychter (kl.6a)

Czytaj dalej

Serdecznie zapraszamy i prosimy o pomoc.

Wyjazd do Włoch w ramach programu Erasmus+

Od 2 do 7 października razem z kilkoma nauczycielkami oraz uczniami z naszej szkoły wyjechaliśmy do Włoch w ramach projektu Erasmus+.

Wyruszyliśmy wcześnie rano. Podróż zajęła nam cały poniedziałek. Lecieliśmy samolotem, jechaliśmy pociągiem oraz busem. Dotarliśmy do Foligno około godziny 24. Przywitały nas rodziny i pojechaliśmy do domów. Mieszkałam u bardzo sympatycznej rodziny. Dbali o moje samopoczucie oraz potrzeby. Mieli duży dom z typowo włoskimi okiennicami. Bardzo mi się to podobało.

Codziennie zwiedzaliśmy śliczne miasteczka takie jak Spello, Asyż, Monte Falco, Perugia. Podobały mi się podróże autokarem, ponieważ najbardziej się wtedy zaprzyjaźnialiśmy, poznawaliśmy oraz rozmawialiśmy. Miło wspominam wycieczkę do Spello. Było to malutkie miasteczko na wzgórzu, niesamowicie się wtedy zżyliśmy. Uwielbiałam wieczorami zwiedzać starówkę Foligno. Poznałam wiele osób w klasie Eleny (dziewczyny u której mieszkałam). Przez cały pobyt wiele rozmawialiśmy z osobami z innych narodów. Pogoda dopisywała nam przez cały wyjazd, było naprawdę ciepło. Najbardziej zżyliśmy się z Niemcami Julianem, Pascalem oraz Konstantynem. Spędzaliśmy z nimi każdą wolną chwilę.

Czytaj dalej

Akcja charytatywna

Już w ten weekend 17 -19 listopada zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej we współpracy z fundacją Dziewczynka z zapałkami z Łodzi w markecie Biedronka przy ul. Wyzwolenia. Ostatnie miejsca czekają!!!! Zapisy u pedagoga D. Betlejewskiej i wych. świetlicy A. Jasiaczyk.

Zachęcamy do działań na rzecz innych!

Program MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI

13 listopada z inicjatywy Pani pedagog Dagmary Betlejewskiej dziewczęta klas szóstych wzięły udział w spotkaniu w ramach programu MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI. Zajęcia prowadziła polożna p. K. Kuźniacka.  W interesujący sposób rozmawiała z uczennicami o tajnikach dziewczęcego okresu dojrzewania. Taka wiedza pozostaje na zawsze w świadomości. Tradycyjnie za rok kolejna grupa dziewcząt spotka się z panią Kasią.

Czytaj dalej

Zbieramy odblaski dla dzieci z Ghany

Nasza szkoła włącza się w akcję zbiórki odblasków dla dzieci z Ghany w Afryce zainicjowanej  przez studentki ratownictwa medycznego z bydgoskiego Collegium Medicum .

"Kraje afrykańskie kojarzą się głównie z chorobami tropikalnymi oraz schorzeniami wynikającymi z niedożywienia i niewystarczającego zaplecza sanitarnego. Ghana jest jednak krajem rozwijającym się. Oznacza to, że coraz większy udział w ogólnej śmiertelności stanowią ofiary wypadków drogowych. W 2014 r. w wypadkach zginęło 8,8 tys. osób, mimo że w Ghanie jest tylko 1,5 mln samochodów. 

W krajach leżących w okolicy równika przez cały rok już ok. godz. 18 zapada zmrok. Właśnie wtedy dzieci wracają ze szkoły lub pracy. W Ghanie darmowe szkolnictwo nawet na podstawowym poziomie nie istnieje muszą więc pomagać rodzicom uzbierać na czesne np. sprzedając po lekcjach owoce. Ponieważ w Ghanie prawie nie ma chodników, muszą iść po ulicy. Dla kierowców dzieci są niemal niewidoczne. Wiele z nich ulega wypadkom, także śmiertelnym.

Czytaj dalej

Dziękujemy panu z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego za ciekawą lekcję

Ostatnio na  lekcji techniki w klasie 4d mięliśmy gościa z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Pan Dawid Grzanka zwrócił nam uwagę na to, jak należy zachowywać się na drodze, abyśmy byli bezpieczni. Uświadomił nam również, jak mało  czasu na reakcję ma kierowca pojazdu od momentu kiedy  zauważy pieszego i jak słabo czasami pieszy jest widoczny na drodze. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję i otrzymane gadżety, dzięki którym będziemy bezpieczniejsi na drodze.

Czytaj dalej

Fotorelacja z wycieczki – ERASMUS+

Zapraszamy do fotorelacji

Czytaj dalej

Loteria fantowa

Już od 18 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto trwa przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują z czytelnikami. Również nasza szkoła włączyła się do tej akcji.

Dnia 30 października 2017 r. w bibliotece szkolnej rozpoczęła się loteria fantowa. Spotkała się ona z wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli. Losy „ rozeszły się” w ciągu tygodnia. Zebrane fundusze przeznaczymy na zakup książeczek dla najmłodszych czytelników.

                                                                                                          Dziękujemy za dobrą zabawę 🙂

Informacje dotyczące pracy biblioteki w roku szkolnym 2017/2018

Informacje dotyczące pracy biblioteki w roku szkolnym 2017/2018.

W roku szkolnym 2017/2018 w bibliotece szkolnej pracują Sylwia Walenciak i Katarzyna Weiss.

Biblioteka jest czynna codziennie w godzinach 7.30 – 15.00. W piątki 8.00 – 14.00.

  Biblioteka szkolna zajmuje się gromadzeniem, opracowaniem i udostępnianiem książek z zakresu literatury dziecięco – młodzieżowej. Ponadto na bieżąco zakupuje nowości książkowe. Nauczyciele mogą korzystać ze zbiorów multimedialnych pomocnych w prowadzeniu interesujących zajęć.

Czytaj dalej

Konkurs recytatorski poświęcony poezji ks. Jana Twardowskiego

W dniu 2.11 odbył się konkurs recytatorski poświęcony poezji ks. Jana Twardowskiego dla klas 6 oraz poezji Papieża Jana Pawła II-Karola Wojtyły dla klas 7, który zorganizowały i poprowadziły p. M. Sobecka oraz p. A. Sieracka. Wybór wierszy był bardzo różnorodny. W klasach szóstych:

I miejsce zajęła Daria Świtała z 6c,

II miejsce – Tomasz Witucki z 6a,

III miejsce – Oliwia Kusz z 6d.

Natomiast w klasach siódmych bezkonkurencyjny okazał się:

Maciej Komorowski z 7c, z niezwykle ekspresywną interpretacją wiersza Karola Wojtyły – Wybrzeża pełne ciszy.

II miejsce zajęła Julia Rolirad z 7b,

III miejsce – Julia Budziak również z 7b.

Czytaj dalej

Pomóżmy Gabrysi!

Link do pomagam.pl Gabrysi

Nr konta 76 1750 0012 0000 0000 1244 9461

Gabrysia to pełna życia, 12-letnia dziewczynka z mojej rodziny. Kuzynka mojej córeczki, która ma na tym świecie jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Jakiś czas temu doznała urazu i bolała ją rączka. Nie było złamania, ale ból nie ustąpił, ręka spuchła i Gabrysi cieżko było nią poruszać. Razem z mamą wybrały się na rutynowe badanie RTG w celu sprawdzenia przyczyny. Okazało się, że jest w jej ciele nowotwór. Gabi została skierowana do onkologa, który stwierdził, że jest złośliwy. W szpiatlu w Gdańsku mama Gabrysi usłyszała, że jedynym wyjściem jest amputacja ponieważ nie ma odpowiedniej chemioterapii by walczyć z tego typu nowotworem. Mama dziewczynki zabrała ją do szpitala Świętego Łukasza w Gdańsku by tam szukać pomocy. Trafiły na doktora Krzysztofa Majdyło, który chce podjąć walkę o rękę i życie Gabrysi. Z uwagi na to, że w Polsce leczenie jest nie dostępne, Gabi będzie leczona w klinice w Niemczech. Jest to bardzo kosztowne. Samo badanie krwi pod kątem dopasowania chemioterapii będzie kosztowało jej rodziców 12 tysięcy złotych.

Czytaj dalej

Z okazji Dnia Papieskiego został zorganizowany religijny konkurs plastyczny – św. Jan Paweł II.

Wyniki konkursu:
I m. – Weronika Brzycka z kl.7b
II m. – Nikola Nowicka z kl. 6c
III m. – Klaudia Paul z kl. 7b.
Wyróżnienie : Nadia Stępczyńska z kl. 6b.
Serdecznie GRATULUJEMY  !!!

Czytaj dalej

Konkurs na najbardziej pomysłowy różaniec

W  miesiącu pażdzierniku został zorganizowany konkurs dla chętnych uczniów klas IV – VI  na najbardziej pomysłowy różaniec własnoręcznie przez siebie zrobiony.
Wyniki konkursu: 
I m. Nikola Nowicka kl. 6 c
II m. Szymon Kamiński kl. 4 c
III m. Dawid Szarafiński kl. 6 d
oraz wyróżnienie otrzymała Wiktoria Górna z kl. 6 b.

Czytaj dalej

Wyjazd warsztatowy klas 2 i 3 B

„Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek”.
– Albert Einstein

Tworząc kolejny post na stronę Szkoły Podstawowej nr 67, nie mogliśmy się powstrzymać od przytoczenia słów Einsteina, które naszym zdaniem definiują istotę naszej szkoły oraz dają nową jakość dla idei pracy z młodzieżą… Oczywiście, jak zawsze, zaczęło się od pewnej inspiracji……

Nauka w Szkole Podstawowej nr 67 w Bydgoszczy to nie tylko, sucha wiedza przyswajana w ławkach, nie "ciężki obowiązek", ale przede wszystkim, warsztaty rozwijające pasje i zainteresowania, zdobywanie doświadczeń poza murami szkoły, zabawa, integracja, spędzanie wspólnego czasu w sposób twórczy i inspirujący

Zobaczcie zresztą sami……

Pozdrawiamy klasy 2 i 3 B 🙂

FILM LINK DO FILMU